115 km Dlóhé Drásal


Mokrá trať a spousta bahna
V pátek odjezd do Holešova na prezentaci Dlóhého Drásala. Dojezd kolem 19 hodiny. Zaprezentovat, ještě do Billy pro dobroty. Nepřekonatelná chuť na čokoládové sójové mléko a makovej závin. No a do stanového městečka v zámecké zahradě, připravit spaní, byl jsem línej brát si stan, tak jsem spal v autě. Počasí příjemné, něco kolem 13 stupňů a déšť, pro 115kilometrový závod ideální podmínky, hlavně ten déšť. Spořádal jsem dvě housky se sýrem a se salámem no a sójové mléko a makovej závin. Aby se lépe spalo. V noci pršelo nějak dost.


Ráno budíček na šestku. Tady se startuje v 7:45. Klasika: k snídani čaj, housky s olivovým olejem, sýr a salám. Záchod = ideální prostornější Johnny servis: -). Připravit kolo číslo, čip. Navléknout se do dresu, přijde mi, že bude celkem teplo, tak jen kraťasy a dres, a pro jistotu, kdyby to chtělo jet, tak gely a jednu traťovku. Ještě piju bidon s jednou traťovkou. Cestou na start se trochu rozjedu, ale nic velkého, nemá to cenu, tady je času mnoho.

Lezu do svého koridoru = vedle mne stojí Ivan Rybařík a Jan Jobánek. Tady se startuje podle vlaku, tak to odpočítávaj, rána z děla a vyrážíme. Jede se pohoda, než se dostaneme do terénu, pak za to každej začíná brát. Jedu hodně v klidu, vůbec si nepamatuju trať – jel jsem to už jednou, myslím v roce 2006. Jen si vzpomínám, že na konci jsou táhlé kopce, takže to chce něco pošetřit na závěr. Jedu si svoje a jede to nějak úplně zadarmo a jsem celkem vpředu. Po rovinách mě sjede Vojta Beran a kluci s Gold´s Gymu, jedem tak kolem 30. fleku. Do kopce mi trochu odjeli, z kopce je sjíždím, jedem nějakou silnici pospolu, nahoru mi zase odjížděj. Krátkej sjezd a celkem slušnej výjezd, hodně kamení, kořeny, hodně těžkej terén. Nechám prostředek a jedu, předjíždím zpět, co jsem ztratil, jedu tak na 70 procent: nějak se bojím jet do plnejch. Slyším jednoho žoldáka, že tenhle kopec se nedá vyjet, no tak to zkouším, teď teda žádné rezervy, totál do plnejch vyjíždím a cuknul jsem jim o dost. Sjezd a spousta bahna, moc mě to baví, zvlášť když to tak hezky jede. Projíždím občerstvovačky, beru jen bidony s pitím, trochu se napiju a leju to na přesmyk, je totál zabahněný, řetěz mám navoskovaný squirtlube (stávám se dovozcem do ČR, kdybyste kdokoliv chtěli, david@podvrchem.cz dá více info) a je to super. Jedem ten neskutečnej kopec po asfaltce, moc pěkná stojka, sjíždí mě Petr Šindelář a jede nádherně, vydržím s ním jen kousek. Dnes je to opravdu pohoda, vše funguje, kolo i tělo, a to se z toho stane tak pěknej vejlet. Moc dobře vím, že bych nezvládnul jet totál do plných, tak jedu nějakej kompromis, ale prostě to jelo. Škoda, že nevím, čím to. Občerstvovačky pořád jen projíždím, není potřeba krom pití nic. Jedu to jen na gely a svoje dva bidony, dokonce v bidonu tak čtvrtka zůstala i po projetí cílem. Žádné křeče, žádnej problém s žaludkem, dneska prostě pohoda. Těsně před vjezdem do zámecké obory přejíždím Jana Baltuse s číslem A9 (to jsem měl v Úpici, asi nosí smůlu), byl totálně na kaši. A projet parkem asi kilák a půl a cíl = 23. flek,čas 5:48:40.9 . Tady je úžasná věc pro ty, kteří se ženou do cíle a nemaj čas na občerstvovačky po cestě, je tu občerstvovačka hned za cílem. Koláčky byly moc dobré, ale dřív mívali domácí buchty a koláčky, a to bylo teda hodně někde jinde = doufám, že se tahle tradice navrátí, páč by rozhodně stála za zachování. Snad pořadatelé rádi zaplatí za domácí koláče, pro závodníky je to jak sen :- )

Moc pěknej závod, doporučuju opravdu všem, koho baví cyklistika, dojet sem na Drásala. Nepřekonatelná divácká kulisa, pořadatelé naprosto perfektní a trasa skvělá. U mytí kol žádná fronta. Sprchy prázdné a teplá voda, dokonalé. Převlíknout a dojít na agnesi s masovými kuličkami +kofola. Provětral jsem novou čapku od Alenky = Vénovi se moc líbila: - ) on byl vždycky trochu na módu.

A cesta dom 2:40 čisté jízdy, je to celé po dálnici. Tohle dojíždění je to nejslabší na závodech, zvlášť když u nás v městečku nikdo další nejezdí. Musí se to nějak rozhejbat.

Příští závod Salzkammergut Trophy = snad se mi to letos poprvé povede dojet nějak slušně. Kdybyste chtěli cokoliv okolo závodů nebo cokoliv s kolem, pište na david@geodeis.cz = rád vám sdělím své poznatky.

Žádné komentáře:

Okomentovat