Jak jsem zaspal na Vysočinu

Přebor IZS
V pátek se rozjedu, všechno si připravím, ale protože je hnusně a nechce se mi spát někde ve stanu na louce, radši vstanu dřív a pojedu až ráno.

Probudil jsem se v půl sedmé s pocitem, že je něco špatně. Zapnu komp a kouknu, do kolika je prezence na Mistráku na Vysočině. A není to do desíti, jak jsem si včera myslel, než jsem usnul, ale do 7:30. To nestíhám, ani kdyby mě někdo odprezentoval. Ale vím, že se jede Podkrkonošskej maraton v Lázních Bělohrad, a to stíháme do pohody.

Jenže tam jsme slíbili Vénovi bábovku, tak ji ještě pečem, no já moc nepeču, jen tak přicmrdávám... Asi v půl devátý vyrážíme. Součástí tohohle maratonu je přebor IZS České republiky, jenže na krátké trati (49 km) a se strašně malým převýšením. No ale přihlásím se na krátkou, alespoň bude sranda.

Zbavit se bábovky a na start
Nějak to tam všechno pořešíme, prezenčka, předání bábovky a tak. Jdu se rozjet, ale nemám už moc času a jsem nějak línej, tak to tak maličko odploužím a jdu se zařadit. Vidím v první lajně Klápu, tak si stoupnu vedle něj. Dneska mě zařízne, padesátky, to je jeho! Místní spíkr je opravdu mimozemšťan, neustále něco plká, no fakt kus.

Neskutečný pecky a čekání na kopec
Kategorie M40

Neskutečný pecky, co se jedou! Padesátka je trochu jinde než dlouhé tratě hned od startu, už mě mrzí, že jsem zaspal. Pálej nohy, ale zkusím to, alespoň chvíli se udržet špice. Mám celkem strach po těch rovinách... Chtěl bych nějakej těžkej kopec nahoru, ať se to roztrhá, ale furt jedem hrozně pohromadě. Když přijde první kopec, tak ti kluci padají a musí se tlačit, takže mi špička maličko odjela, ale nějaký technický sjezdy a výjezdy a je klid, už nás jede jenom pár.

Rozdejchávám se a čekám na nějakej těžší úsek, abych si odjel úplně a jel sám. Rád si jezdim svoje tempo, ale tady to znamená jet furt kule. Sjiždíme kluka, vím, že je to hasič a že tady to měl vyhrát, páč jezdí XC a má rychlost. Což já rozhodně nemám. Ale říká, že má píchnuto a že to balí. Já se začínám trochu rozjíždět. A jsou tu nějaké kopce, tak to zkouším, co to jde, a nějaký kluky předjíždím. Je to šíleně rychlé, kdyby to alespoň bylo mnohem těžší, když už je to tak krátké. Snažím se jet i roviny naplno, jenže mi to nejde, nějak na to nemám hlavu. I když mám pocit, že moc nejedu, nikdo mě nepředjíždí, alespoň to.

Hlavně se neztratit
Občerstvovačky míjím, na padesátku mám všeho dostatek. Dávám druhej gel a je to dobrý. Koukám na hodinky a jedem něco málo přes hodinu, to by mělo znamenat, že jsme za půlkou. No blbý je, že vůbec neznám trať, takže hodně musím koukat na šipky, abych nezabloudil. Značení je slušný, tak to jde. Snažím se jet, co můžu, ale je to pomalé. Trať je rychlá, sjezdy jsou hodně lehký, škoda.

Podle času už se blížím k cíli. Vidím před sebou Klápu, ale zkouším do kopce za to vzít. Jenže je to takovej hrbek a teď dolů a pořád dolů, hodně brzdím, abych někam špatně nezahnul, a dojíždí mě Marek Müller a ten to hodně zná. Říká: Pravá, levá. Je v mé kategorii, ale spurtovat nebudem, musím ho nechat, páč mi ten konec hodně usnadnil. A fakt už je tu cíl.

Přebor IZS = celkové první a v kategorii je to teda jasné

Na závodě celkově 6. = v kategorii 3., ztráta na celkového vítěze 50 km Martina Mareše 4:05

1 M40 760 David Klap 1975 Kofola Sensor team                          01:57:18 00:03:34
2 M40 303 Marek Müller 1976 Kahsport.cz Cannondale team      01:57:46 00:04:02
3 M40 810 David Prokůpek 1980 Český Brod                               01:57:49 00:04:05

Takhle krásně jsme se srovnali v M40 v cíli.
Jedna z trati
1  M40 810 David Prokůpek 1980 Český Brod                01:57:49
2  M40 309 Pavel Kubín 1981 Hasiči Jičín                      01:58:44
3  M40 524 Kamil Němec 1975 Vlašim                           02:02:13
4  M50 443 Štěpán Karban 1971 amok-reklama.cz          02:02:14
5  M40 530 David Novosad 1975 SK hasičů KHk           02:08:16

No padesátky jezdit nechci, ale čas od času kvůli rychlosti to není špatný. Zaspání mě poslalo dvakrát na bednu v jeden den, což není nepříjemný. A ceny pro vítěze jsou na tomto závodě víc než bohaté, zázemí závodu taky, jen sprchy jsem trochu déle hledal, ale našel. Jidlo na talíři a moc dobrý, žádné plastové přibory, ale normální kovové, což je jak z jiného světa :- )  K tomu z Českého Brodu přijemná cesta. Atmosféra v Lázních Bělohrad perfektní. Nezbývá než tenhle závod doporučit.

1 komentář:

  1. Opět se dostal i na web města: http://www.cesbrod.cz/item/nejrychlejsi-hasic-na-bajku-je-z-ceskeho-brodu

    OdpovědětVymazat