Sudety

sjezd Hvězda, pěkně jsem ho sešel
Příjezd v pátek večer, prezence, odjezd do ubytovny BISCHOFSTEIN. Připravil jsem kolo a sebe, a že skočíme do restaurace. Moc se mi nechce, páč jsem tu s Kofolákama a je jasné, že nezůstane u jednoho piva. Tak jsem měl snad jen čtyři a čtyři zelený. Ale sranda byla.

120kilometrový výlet
Ráno vim, že to bude špatný. Rozjezd šílenej, jdu si stoupnout na start. No a hned se jede na bišik. Vím, že dnes to bude vejlet, prostě to nejde. Mě čeká 120 km výletu. První část až do rozdělení tratí je peklo. Nejede mi to a není tu žádná technika, aby se hlava nějak zabavila. Pak to přijde: musím sledovat trať, abych se neztratil, nějak zapomínám, že jedu špatně, a prostě jedu. Výjezd na Ameriku - pohoda - pěkně na prostřední, kolem tlačej. A teď dolů Václava, pěknej sjezd, spousta lidí. Tady se vyválet, to by byla ostuda, ale tady to je lehké. A zase nahoru pěknej výjezd. Jak mně se jede blbě, to je peklo! Prostě to nejde, zkouším to, ale ani prd. Asi hlava, bo co. Je to poslední letošní závod a nemůžu se zmáčknout. Po tomhle přijde měsíc nicnedělání, ale stejně mě to nepustí. Jen vím, že to chci konečně dojet, protože tenhle závod je pro mě prokletej = vždycky jsem chytnul nějakej moribundus nebo jsem byl tak ztahanej, že už jsem se nedokázal ani na start přihlásit. Takže dojetí jakkoliv je pro mě úspěch.

Ještě že točej
Dál ty kopce jménem neznám. Na jednom z výjezdů je partička hochů a pije lahváče, tak jednoho poprosím, jestli by mi nedal napít, mám strašnou chuť na pivo = rád mi napít dal. Svijany, moc dobrý, jedu dál a pořád stejně do pohody, nahoru šolíchám, dolů do plnejch. Už se těším na Hvězdu, až ji pěkně seběhnu. Další kopec a tady borci maj celej sud a točej pivo a nabízej. Tak to není o čem, hltám ho jak blázen. Sjezd a občerstvovačka = jednohubky s čabajkou, vajíčková pomazánka, no paráda! A slepičí vývar s nudlema. Závod je to super, ovšem dneska nezávodím a má to taky svoje :- ) Jenže závod se už zajídá, takže výšlap na Hvězdu, do půlky je nesmyslné bahno, tak pěšky a pak už jedem. Sedí tam Jarda Kulhavej,  říkám: Vostudná podíváná, co? Jarda jen přitaká, že jako jo, no. Smích, co se dá dělat. Nějak nahoru, a Hvězda. Nic nezkouším a rovnou to sejdu, někde kolem 80. místa budu blbnout? Ale tohle byl jedinej kousek, co jsem tlačil, teda dolů. Teď už jen tři nebo čtyři takový tahlý houpky a jsme v cíli. Zbytek dojíždím s Kubou z Trek Atom Biku a jsem rád, že můžu jen tupě viset za jeho zadním kolem, má pevnýho 29 Garyho Fischera, krásný kolo. Poslední sjezd sezony a není o čem, je tu šmytec. Nakonec 75. místo a čas 6:30 a nějaké drobné. No nedá se nic dělat, kde nic není, ani smrt nebere. Vypínám se, měsíc bez kola a pak začnem nanovo a budu chtít lépe. Ale když to bude minimálně stejné, vůbec se zlobit nebudu.

Českobroďáci a přespolní 
Jsem rád, že se na startu objevil další Českobroďák = Jan Arner - a ještě víc jsem rád, že dokončil za pěkných 8:59, gratulace, Honzo.
Z vedlejších Úval  Jiří Čapek = za 7:41 = velká gratulace.
Kdybych někoho přehlídl, kdo jel z okolí Českého Brodu, napište, moc rád Vás sem dodám. Díky.

Pro letošek děkuji za pozornost, něco sem samozřejmě budu rvát, ale závodní poudačky pro letošek končej.

Žádné komentáře:

Okomentovat