Gary Fischer Superfly 100 Elite

Gary Fischer Superfly 100 Elite
Jak začít? Říkal jsem si to, co všichni. Je to velký, bude to neohrabaný, hlavně mám doma dvě super kola, nechci nic řešit. Chtěl jsem si to zkusit a najít na tom co nejvíc much. S takovou jsem šel do testu. Jedno z testovaných kol je Superfly 100 Elite velikosti 21, která mi byla velká. Ale přesto: na tom větším velkém kole je to neskutečný. Vzali jsme ho na  Singltrek pod Smrkem a já čekal, že se ukáže, že ty velký kola jsou šílený. No a tam se právě ukázalo, že ty velký kola jsou naprosto nepřekonatelný. Ač mi rám byl větší, porovnal jsem se na něm a jezdilo se super. Jediné, co mi vadilo, je malá placka na převodníku - při testu nižšího modelu Superfly 100 ve velikosti 19, kde je větší placka, už se opravdu dostáváte do bikového nebe. Horší osazení, které je v podstatě znát jen brzdami,  páč ty nové XT jsou k nepřekonání, snad jen nové XTR to trumfnou :- ). Kolo se rychle rozjíždí, jízda je plynulejší, do kopce to jede, z kopce to letí, kořeny necejtíte. Je to prostě óda na něco, co jsem zkoušel kdysi dávno a nebylo to ono. Ovšem teď to ono je. Jestli jste to někdo zkoušel před pár lety a nelíbilo se vám to, zkuste to znovu. Páni inženýři (nebo kdo) to dotáhli k naprosté dokonalosti.

Gary Fischer Superfly 100 Elite
Po projetí na něčem takovém jsem se rozhodl k následující věci. Prodávám svoje malá kola a kupuji velká. A budou v nové sezoně  k dispozici tři 29er jako testovací kola. Dvě celopéra  ve velikosti 21 a jedno pevné ve vel. 19. Po  víkendu bych měl být chytřejší o testování pevného Superfly. Samozřejmě napíšu výsledek. Ale nečtěte o 29 kolech, prostě napište nebo zavolejte, v kontaktech je vše uvedeno a domluvíme termín ať se můžete projet a posléze si u mne objednat 29 :- ), kterou Vám velmi rád nachystám dle Vašich požadavků  ale popravdě úplně to stačí katalogové).

1 komentář:

  1. Pratele Bikeri - co sem obcas chodite, mel jsem diky Davidovi uzasnou zkusenost amatera biker zkusit vyse zmineneho Superflye - nebudu popisovat nic odborneho, ale jen Vam vsem rikam ZKUSTE TO, ja jsem se z toho posadil.
    Jiri Strnad

    OdpovědětSmazat