TREK

Superfly Elite
Tuto značku netřeba představovat, ale odkaz na trochu té historie se může hodit - historie Treku.

Superfly 100 Pro
Jsem moc rád, že vám mohu nabídnout takovou značku, jako je Trek. Sám příští rok budu jezdit Treka = kolekci Gary Fischer a kolo Superfly Elite. Po projetí na tomhle kole jsem měl v očích jen dvě čísla a naprosto se mnou nebylo k mluveni. Jestli přijdete testovat kola, sami se o tom přesvědčíte. Testovací kola by měla být od cca 20.11. 2011 k dispozici. Začneme tedy sérií Gary Fischer, protože je to pecka. G2 geometrie, prostě sestavená 29 tak, jak zatím nikdo jiný neumí, a kolo padne do ruky okamžitě. Celá série Gary Fischer je o 29.  A je to hodně příjemné ježdění. jak na pevném, tak celoodpruženém biku. Tato kola určená pro marathony nebo XC závody se dělají na karbonovém  nebo hliníkovém rámu, ale geometrie, a tedy i ovladetelnost je stejná - série těchto kol se nazývá XC Race/Marathon.Dále ještě udělali trailovou 29 která se lyší od té závodní většími zdvihy na tlumiči a vidlici, tato kategorie obsahuje dvě kola na hlinikovém rámu a liší se výbavou = Rumblefish. Gary fischer kolekce má i své cyklokrosové kola Cronus = dvě různě osazná kola na stejném karbonovém rámu 500 Series OCLV a Icon to samé jen na hliníkovém rámu 200 Series Alpha Aluminum. Ještě do série GF patří kola, které nazvali u treku dual sport a jde o městská kola, s kterými se může taky maličko do terénu a to mají rozděleno  na dámská a pánská kola.

Top Fuel 9.9 SSL
Elite 9.9 SSL
Horská kola 26 trek rozdělil na XC Race/Maraton,  Sport, Trail, Technical Trail, Gravity. Zde se dá vybrat ze 72 kol, což by mohlo jít něco vybrat. Dá se koupit kolo od 9 500 Kč až po 200 000 Kč, takže rozptyl je až nepříjemně velký. S cenou přibývá pohodlí a zkvalitňují se veškeré věci na kole od sedla, řídítek, gripů, plášťů po vidlice, kliky, převodníky, přehazovačky brzdy, náboje, dráty, ráfky atd.

Madone 6.9 SSL LEOPARD/ Schleck Edition
Kolekce Sport Madone 4.9
Silniční kola trek určitě netřeba představovat. Silnice je rozdělena na pět katagoríí Race Performance, Sport, Triathlon, Fitness, a Cyclocross - což je GF série.V té nejvyšší kategorii Race Perfomance, která obsahuje 27 kol včetně dámské a pánské verze projectone si každý určitě vybere to co by se mu líbilo. V sérii sport je 17 kol a určitě i zde se dá dost utratit. Kolekce triatlon má 17 kol a každý kdo potřebuje tuhle specialitku na Hawaii si určitě najde své kolo.. Fitness série má 14 kol a z toho pět kol jsou ryze  dámské modely. Cyklokros je série GF a má 4 modely.

Willow Koerber
Na závěr je kategorie, která je jen dámská katagorie. Je z čeho vybírat, ale třeba série pro horská kola obsahuje jen nižší modely což je určitě škoda, protože i závodnic je dost a tam je potřeba kolo co nejlehčí, ale 29 GF se dělá i v malých rámech, a to že 29 je jen pro velké je nesmysl. Třeba i  Willow Koerber jezdí na 29 a to měří 158cm. A jde jí to moc hezky.Jesltiže se na kole má opravdu sportovat, pak je potřeba vyšší investice, jinak to dopadne tak, že kolo prostě zničíte. Nedá se nastavit tak, aby vám vyhovovalo, a komponenty nejsou tak kvalitní, aby zvládly váš nápor. Je jasné, že naopak to úplně nejlepší je jen pro okruhy světových pohárů a materiál zůstane jen na kolech profesionálních závodníků. Protože výdrž některých těchto doplňků či součástek je prostě obětována váze. Ať je to kolo silniční, horské, trailové, downhillové, trekingové , cyklokrosové ...  Ale samozřejmě i když najezdíte jen pár stovek kilometrů ročně, ale chcete si je užít a vyšší investice vám nevadí, samozřejmě si jízdu užijete úplně jinak na kole za 80 000kč  než na kole za 10 000 korun.

Žádné komentáře:

Okomentovat