Extrém Bike Most a Merida bike Vysočina

David
Most je sice krátkej (67km), ale dá se mluvit o opravdovém bikování. Trať náročná nahoru i dolů, přejezdů po asfaltu nebo šotolině si moc neužijete. Zázemí tohohle závodu je naprosto nadstandardní, moc díky pořadatelům. Perfektně připravená trať je zde samozřejmostí.Hasičské stupně vítězů
Po startu nejdřív nuda, musí se dojet do prvního terénu, pak je ale zase po nudě až do konce závodu. Nohy jsem měl jak z kamene, takže o závodění nemohla být ani řeč, čili alespoň dokončit nějak slušně by nebylo zlé. Po startu jsem jel celkem vpředu, ale byla to jen otázka času, bohužel. Jsem asi nějak špatně trénoval... ale může to být i horší, nic se nebojím. Taktika evidentní: první hodinu jet totální šrot, a až tu bolest nějak přestanu cítit, tak si prostě ještě přidám, aby to bolelo ještě o něco víc. Bohužel jsem šrotoval po startu tak napůl, po té hodině už to nevyšlo vůbec, páč pak jsem byl rád, že moc nekončím v lesíku a držímse cestičky. Tady musíte neustále koukat, kam jedete a jestli se vám tam vůbec vejdou řidítka. Často si musíte přibrzdit  a udělat si mezi stromy maličkou kličku, aby jedna strana řídítek šla dřív než druhá (viz obrázek).  Takhle si to užíváte a o nějaké závratné rychlosti nemůže být ani řeč. Takhle si to teda užíváte, až dojedete k pohádce, takovej ještě o kousek horší sjezd než všechny ostatní. Tak jsem nějak víc mačkal přední brzdu a sjel ho po předním, ale vykulenej jsem musel bejt hodně. Pak už to jen bolí až do cíle. Důkazem toho, že jsem opravdu jel uplně krev, jsou opary na nose a na rtech. Výsledek šílenej. Ještě že tady je kategorie hasičů - sice až druhej, ale bedna. :-  )
stromy a řídítka


Výsledeky:
David - 21. celkově,  6. kategorie a čas 3:21:10.7
Merida bike Vysočina

Maraton se jede jako doprovodná akce světového poháru. K zázemí bylo moc daleko a byla zima, jinak by i to bylo super. Trasa a značení trati naprosto luxusní, rozhodně nejlepší vytyčení trasy, jaké jsem kdy  na závodě zažil. Tady opravdu nešlo zakufrovat. Úplně všude byli pořadatelé a šipky.


Závod startoval v 8:15 a tak pět minut před závodem začalo jemně mžít. Start proběhl tak nějak na pohodu. Odstartovali jsme s Jendou vedle sebe, ale nějak mě v tom nechal a nejel se mnou. Jeli jsme odzadu, ale startovalo málo lidí, takže absolutně o nic nešlo a forma je stejně ještě hodně daleko. Ale chtěl jsem se totálně zmastit, tak jsem za to bral, až jsem dojel skupinku, kde byl Véna Hornych a Honza Šťastný (prostě mu to nejelo, tak výletil s náma), a společně jsme urazili tak 50 km. Byl to zážitek, jel jsem, co jsem mohl. Hrozně chcalo a bláto bylo všude, fakt perfektní výlet. Trat mi přišla hodně rychlá, ale bahno to zase zpomalilo. Ve sjezdech to bylo skoro až o strach, tam to nikomu moc nešlo. Po rovinách letěli dost a nahoru jim to taky úplně nešlo, naštěstí pro mě. Až nás v jednom kopci zůstalo ze skupiny asi jen čtyři: já, Honza, Véna a Pepa Havel. Bohužel jsem se tam neudržel a musel jsem si jet sám, menší krize, ale proti Šele luxusní záležitost. V jednom kopci Honzovi seklo, tak jsme posledních 20 km jeli spolu a byla sranda. Byli jsme totálně zmrzlí a Honzovi ještě nebylo dobře, tak jsem ho zkoušel tahat a prostě jel za mnou, nic nedělal a bavil se. Já jel šrot, on na pohodu. Ruce mi zmrzly tak, že z malý placky jsem musel řadit dlaní na velkou, páč palec prostě nefungoval, a když se jelo z kopce, tak jsem zkoušel, jestli vůbec nějak udržím řídítka. Kousek před cílem jsme se spojili s těma, co jeli 40km, a byli úplně super: hned nám uhýbali a ještě fandili, ne že by teda bylo čemu fandit, ale i tak děkujeme. Dojezd je úplně luxusní, končí se výjezdem na vrchní stanici sjezdovky. No co víc si přát po 79 km v blátě, dešti a oproti teplému pátku v neskutečně zimě, kopec to není špatnej. Dost lidí tlačilo, ale toho jsme nemohli dopustit, takže pohoda. Honza říkal, že co bolí, to sílí, tak snad to příště zas bude o kus lepší. Ale aby to bylo o tolik lepší, tak to asi bolelo málo, a hlavně bolest je jen pocit.

Jenda jel a dojel, problémy s technikou žádné, jen ho na 60. km vypli, tak pak byl rád, že to dojel. Doufám, že si to ještě sedne a začneme jezdit rychleji.
Výsledky:
Jenda  - 87. celkově, 26.  kategorie a čas 4:24:35.3
David - 16. celkově,   7.  kategorie a čas 3:32:10.8

Žádné komentáře:

Okomentovat